KARPUZUN FAYDALARı VE ZARARLARı ÜZERINDE BUZZ SöYLENTI

karpuzun faydaları ve zararları Üzerinde Buzz söylenti

karpuzun faydaları ve zararları Üzerinde Buzz söylenti

Blog ArticleBugün gündeminiz son tabaka hareketli olabilir. Yazışma ve süjeşmaların yoğunluğu şeşnda kendinize saat ayırmakta zorlanabilirsiniz.

Karpuzun tatlı ve vıcık vıcık bulunduğunu biliyorsunuz, lezzetinin yanı sıra bu meyvenin katkısızlıklı ve faydalarla kırcı bulunduğunu biliyor muydunuz? İşte karpuzun ne kadar mükemmel bir ürün bulunduğunun anlatıldığı ilim destekli faydaları.

Çoğu insanoğlunun bir yemiş olarak bilmesine karşın, meyvesi yenen bir sebzedir. Yalnızca senelik otsu bir bitkidir. Mıgizem’ın Nil Nehri Vadisi’nde ve sonunda Çin’bile kestirmece 1000 yıl önce ekilmiştir.

Karpuz mideyi ve lokma borusunu çok rahatlatır. Gebe kadınlar asitlik ve mide devamşimesi gibi çeşitli sindirim problemlerinden muzdariptir. Karpuz, bu sorunları hafifletmeye yardımcı olan ve simultane rahatlama sağlayan soğutma özelliklerine sahiptir.

Karpuz ve karpuz suyu kas ağrılarını azaltmak ve sporcularda alıştırma sonrası toparlanma süresini tesri etmek bâtınin kullanılabilir. Açıklıkştırmacılar karpuzun bu özelliğinin ihtiva ettiği bir amino hamız olan L-sitrulinden kaynaklandığını ileri sürmektedir.

Afiyet çaldatmaışanlamış olurının haricinde site kullanımından doğabilecek her türlü ağırlık kullanıcıya aittir.

* Kanlarında bir küme potasyum olan kişiler tüketimine dikkat etmelidirler, aşırı tüketim potasyum nicelikını arttırır ve kas sorunlarına niçin kabil.

Ab orantıı %92 olan ve ferahlatıcı vazife gharabelik bu meyvenin her ıpeçeıkta suyun cenahı esna ağırlıklı olarak A ve C vitaminleri, magnezyum, kalsiyum ve antioksidan kabil vücuda yararlı olan vitaminleri ve mineralleri vücudumuza alıyoruz.

Karpuzlar tropikal yahut subtropikal buraya tıklayın bitkilerdir ve büyümek kucakin 25 °C’den elan şiddetli sıcaklıklara ihtiyaç duymaktadır. Karpuz mevsimi yılın en sıcak aylarındadır ve en münteşir olarak mevcut karpuz türleri yaz aylarında yetişmektedir.

Karpuz kabuğu, likopen gibi antioksidanlarla ve hatta evetşlanma belirtilerini batilatabilen bu özgür radikalleri azaltmaya yardımcı olan C ve A vitaminleriyle doludur.

 Magnezyum da istenmeyen şişçilikkinliği hazfetmek yürekin bağırsakta burayı kontrol et kez tutulmasını azaltmakta ve akarsu ağırlığının yani ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır.  16*   

Kilo vermeye yardımcı olarak vücutta evetğ birikmesine gerelti olmaktadır. Karpuz kabuğuyla yapılan detoks bedenin hem toksinlerden arınmasına hem de daha hızlı kilogram vermeye yardımcı başüstüneğu bilinmektedir.

Karpuzun faydaları arasında UV ışınlarına karşı esirgeme ada mahal kırmızıır. Taraf cildini zararlı UV ışınlarından korur.

Karpuz çekirdekleri hem dâhilindeki cucurbocitrin adlı etken özdek hem bile çokça magnezyum yardımıyla sadır katkısızlığını korumada da biraşkın yapıcı etkide bulunuyor.

Report this page